Mercedes 190D 2.5 Turbo – Sprzedany – Lublin

Mercedes-Benz W201 190D 2.5 Turbo

cena: sprzedany

Dane pojazdu:

  • Pojemność: 2500cm3
  • Rodzaj skrzyni: Automatyczna
  • Rodzaj paliwa: Diesel
  • Rok produkcji: 1989
  • Przebieg: 88 886 km

 

 

Powstało ich mniej niż Cosworth’ów i są na rynku niezwykle poszukiwane. Mercedes 190D 2.5 Turbo W201 to jedyna fabrycznie wyposażona w turbosprężarkę wersja Baby Benz’a, wyprodukowana w latach 1986-93 w ilości 20915 sztuk. Łączyła ekonomię wysokoprężnego silnika z mocą pozwalającą na sprawne poruszanie się. Ten egzemplarz jest absolutnie wyjątkowy ze względu na minimalny przebieg 88 tysięcy kilometrów i doskonały stan zachowania. Wyposażenie dodatkowe ograniczone jest do automatycznej skrzyni biegów, szyberdachu, kierownicy i lewarka w skórze, tylnego podłokietnika, centralnego zamka, elektrycznie regulowanych szyb, ABSu i aluminiowych felg. Do przyjemnej jazdy zestaw to absolutnie wystarczający, a dodatkowo oko ucieszy przyjemne zestawienie lakieru „impala brown” z brązową, materiałową tapicerką.

Wyposażenie:
280 LEATHER STEERING WHEEL AND LEATHER GEAR SHIFT KNOB
400 FOLDING ARMREST IN THE REAR
412 ELECTRIC SLIDING ROOF WITH TILTING DEVICE
466 CENTRAL LOCKING MECHANISM
470 ANTI-LOCK BRAKING SYSTEM (ABS)
570 FOLDING ARMREST, FRONT
583 ELECTRIC WINDOW LIFTERS (FRONT DOORS)
593 HEAT-INSULATING GLASS, ALL-AROUND, HEATED REAR WINDOW PANE (SINGLE-SHEET SAFETY GLASS), BAND FILTER
630 ECE – WARNING TRIANGLE
640 15-HOLE LIGHT ALLOY RIMS

Mercedes Benz W201 190 D 2.5 Turbo Diesel w kolorze „441U Impala Brown Metallic” z brązową tapicerką z „Cloth Brasil”. Samochód sprowadzony z Belgii, od pierwszego właściciela. Bardzo niski przebieg 88 tysięcy kilometrów. Zachowany w idealnym stanie. Auto stanowi ewenement na polskim rynku. Można spokojnie określić go mianem „białego kruka”. Wyprodukowano niespełna 21 tys. egzemplarzy na ponad 1,8 mln sztuk wszystkich Mercedesów 190. W takim stanie oraz z tak niskim przebiegiem stanowi obiekt kolekcjonerski. Według informacji z Auto Świat Classic w Niemczech zarejestrowanych jest obecnie tylko 274 egz. modelu 190D 2.5 Turbo Diesel.

Legendarna jednostka silnikowa OM602.961 połączona z automatyczną skrzynią biegów.

Nadwozie zachowane w perfekcyjnym stanie, bez jakichkolwiek śladów korozji czy widocznych uszkodzeń. Auto za wyjątkiem jednego elementu (tylny, prawy błotnik) posiada na każdym elemencie pierwszy – fabryczny lakier. Spód i wnęki nadkoli zachowane w stanie zbliżonym do rocznego pojazdu.

Wnętrze jest kompletne, bez śladów zużycia, tapicerka zachowana w doskonałym stanie. Brak pękniętych czy poniszczonych plastików. Komplet fabrycznych dywaników welurowych.

Felgi bez żadnych uszkodzeń, wyglądają jak nowe. Koło zapasowe i narzędzia w bagażniku nieużywane.

Dodatkowym atutem jest profesjonalnie przeprowadzone zabezpieczenie antykorozyjne na podwoziu auta, wraz ze wszystkimi wnękami oraz profilami zamkniętymi.

Posiada zachowaną dokumentację serwisową wraz z kompletem kluczyków.
Samochód przeznaczony dla wymagających klientów. Perfekcyjny stan w najdrobniejszych szczegółach.